Керування автомобілем в дощову погоду: Особливості

Під час дощу з’являються безліч фактів, які впливають на водія, автомобіль, стан доріг в комплексі. Запітніле скло, дзеркала в бризках, обмежена видимість дороги, слизька дорога, підвищена туманність і безліч чинників, які становлять небезпеку для водія. Як впоратися з усім вище перерахованим, підготувати себе і автомобіль ми розберемо в цій статті.

Загальні рекомендації

Погана видимість, слабке зчеплення з дорогою – головні вороги під час їзди в дощову погоду. Як безпечно їздити на машині під час дощу? Щоб уникнути негативних наслідків слід дотримуватися деяких порад з водіння автомобіля:

– необхідно зменшити швидкість:

– під час туманності, сильної зливи включить протитуманні фари;

– їзда в дощ вимагає підвищеної уважності, категорично забороняється відволікатися на сторонні речі, такі як перемикання радіо, телефон;

– їхати на машині потрібно не тільки обережно, але і блискавично реагувати на будь-які зміни в поведінці авто: аквапланування, залите лобове скло, проїзд калюжі, в’їзд в яму. Кожен подібний випадок розберемо окремо.

– неприємністю є залите лобове скло, в даній ситуації необхідно мати справні щітки склоочисника, про які ми поговоримо далі.

Підготовка

Важливий аспект – це підготовка власного авто. Найчастіше дощ застає нас зненацька. І головним рятувальником в таких ситуаціях є щітки склоочисника. Чи можна їздити з непрацюючими двірниками? Відповідь – категорично ні. Крім того, щітки повинні піддаватися сезонній заміні, так як гумки швидко псуються і втрачається очисний ефект. Не в якому разі не економте на двірниках!

Друга, досить серйозна проблема їзди в дощ – запітнілі вікна. Існують спеціальні засоби, так званий «антизапітнілювач» – спрей, при нанесенні на скло не дає йому запотіти, тим самим прибирає безліч проблем з видимістю під час водіння.

Також застосовуються вологопоглинаючі мішечки, повісивши таке пристосування в салон авто, ви вберете вологу з салону, і вікна будуть менше потіти. Краще використовувати спрей і мішечок в комплексі.

Крім того, сезон дощів має згубний вплив на кузов та лакофарбове покриття. Щоб уникнути їх пошкоджень – використовуйте спеціальні поліролі та мастики з водовідштовхувальним ефектом. Дані пристосування зменшать вологу, проникаючу в кузов і допоможуть запобігти корозії.

Занос

Керування автомобілем під час дощу має ряд небезпечних ситуацій, що виникають в самих несподіваних моментах. Одна з таких – захоплення узбіччя. Великою мірою ця проблема стосується їзди по засніжених дорогах, коли слизька дорога. Дощ являє собою проблему не менше.

В автошколі Антарес, міста Кропивницький, під час навчання викладачі, та інструктора під час водіння, звертають увагу на дану проблему. Якщо занесло машину, захопивши узбіччя, потрібно виконати певні дії:

автомобілі з переднім приводом – повернути кермо в бік заносу, додати газу, машина вирівнюється, відпускаємо газ і стабілізуємо авто на їзду по прямій;

автомобілі із заднім приводом – рульове колесо в бік заносу і ВІДПУСКАТИ педаль газу, машина вирівнюється, стабілізуємо її на їзду по прямій.

Правила досить прості, але дієві. Як і більшість інших правил дорожнього руху, вивчити які і отримати посвідчення водія можна в нашій автошколі. Ознайомитися з нашими цінами і послугами можна перейшовши за посиланням.

Обгін

Обгін – об’їзд транспортного засобу, що їде попереду, з виїздом на зустрічну смугу. Маневр небезпечний і в суху погоду. А якщо машина їде по воді, як це часто буває в дощ, слід враховувати і гальмування на мокрій дорозі і швидкість руху, і можливість потрапляння бруду і води на лобове скло.

Перед обгоном в дощ, як і по сухій погоді, варто переконатися в чистоті зустрічної смуги, вибрати відповідну швидкість, включити лівий поворот і зробити маневр. Відмінність в тому, що навіть якщо у вас не працюють двірники, в даний момент їх необхідно обов’язково включити. Здійснюючи обгін, з-під коліс авто, що обганяється вам запросто заллє все лобове скло і повністю перекриє видимість. А перебуваючи на зустрічній смузі – це особливо небезпечно. Водіння при поганій видимості досить важке і відповідальне заняття. Особливо під час здійснення обгону.

Калюжі, ями й аквапланування

Оптимальна швидкість руху автомобіля 50 км/год. У дощову погоду швидкість необхідно на порядок зменшити. Це обумовлено не тільки підвищеним гальмівним шляхом, але можливістю пошкодити авто за допомогою попаданням в яму або навіть у відкритий люк!

Як правильно проїжджати ями? Найстрашніше в цьому, що такі перешкоди як ями і відкритий люк не завжди видно через залитої водою дороги. У будь-якому випадку, перед передбачуваної калюжею необхідно зменшити швидкість. Вода і так згубно впливає на металеві елементи авто, а під час удару, при попаданні в яму, можуть виникнути незворотні наслідки.

Також, повертаючись до швидкості руху і гальмівного шляху, водінні по бруду, воді варто враховувати, що швидше за все гальмівні колодки вологі, їх зчеплення з гальмівним диском зменшено і автомобіль буде гірше гальмувати. Дистанція між авто повинна бути в півтора рази більше, ніж в суху погоду! Дані та інші особливості обов’язково розбираються на курсах водіння в автошколі Антарес!

Аквапланування. Проблема схожа з проїздом залитих водою ям. Головна відмінність – під час аквапланування автомобіль стає практично некерованим! Виникає ця проблема, коли автомобіль проїжджає калюжу на високій швидкості, вода не встигає виходити з-під коліс, і машина в прямому сенсі слова починає плисти. Рішення – максимально знизити швидкість! А краще робити це завчасно, щоб уникнути аквапланування.

Підбиваючи підсумки

Як їздити в дощ? Основні правила вказані в правилах дорожнього руху. Як безпечно їздити в дощ, ми тільки що розібрали. Найголовніше і важливе в будь-який ситуації за кермом – це уважність і відповідальність! Решті можна навчитися. Автошкола Антарес в місті Кропивницький запрошує всіх бажаючих записатися в нову групу! Разом з нами, ви розберете кожен пункт ПДР, отримаєте величезний досвід водіння з інструктором на спеціально обладнаному авто, і в кінцевому підсумку – станете власником бажаного посвідчення водія! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх