Посвідчення водія категорії B (Б)

Водіння автомобіля в сучасному світі є чимось буденним. Щодня все більше пішоходів стають водіями, пересідаючи за кермо легкового автомобіля. Саме машини з цієї категорії найчастіше використовують в цілях особистого користування. Права на машину, яка підпадає під категорію В (Б), можна отримати закінчивши автошколу і здавши іспит в сервісному центрі МВС. Крім того, однією категорією В (Б) легкові категорії не обмежуються. У даній статті ми поговоримо про всі особливості даної категорії і про інші легкові категорії водійських прав.

Категорії прав, Україна: легкові категорії

Їзду на легковому автомобілі регламентує категорія В (Б). Отримати права на керування автомобілем, що підпадають під цю категорію можна з 18-ти років при відсутності обмежень по здоров’ю. Які автомобілі підпадають під категорію?

– автомобілі в будь-якому кузові загальною масою до 3.5 тонн;

– автомобілі з максимальною кількістю пасажирів 8 осіб.

Ця категорія з водіння дозволяє керувати будь-яким традиційним легковим ТЗ, а також мікроавтобусами та малогабаритними вантажними автомобілями. Що стосується машин з причепами, з відкритою категорією В (Б), дозволяється керувати зчіпкою легковий автомобіль-причіп в наступних випадках:

– маса причепа не перевищує 750 кг;

– загальна маса зчеплення не повинна перевищувати 3.5 тонни;

– у всіх інших випадках від водіїв буде вимагатися відкриття категорії ВЕ, про яку ми поговоримо в наступних розділах статті.

Навчання на права категорії В (Б) має проходити тільки в акредитованій автошколі, такій як автошкола «Антарес» в місті Кропивницький. Але права категорії В (Б), вартість навчання в нашій школі можна дізнатися, перейшовши за посиланням, не дають дозвіл на управління квадроциклами і трициклами. Для легальної їзди на таких засобах пересування, необхідно знову проходити курси водіння і відкривати категорію В1, про яку ми зараз і поговоримо.

Категорія В1

Як вже було сказано вище, дана категорія призначена для управління квадроциклами і трициклами вагою до 400 кг. Тобто, отримати права категорії В (Б), якщо ви хочете керувати квадроциклом, вже буде недостатньо.

Відкрити цю категорію можна з 18-ти років. Примітно те, що ті, хто відкривав категорію В до 2013го року, мають повне право на легальній основі керувати ТЗ, які підпадають під категорію В1, так як до 2013го року такої категорії просто не було. При заміні посвідчення старого зразка на нового, категорія В1 проставляється автоматично.

Категорія ВЕ

Третя легкова категорія. Як вже зрозуміло з написаного вище, ця категорія стосується легкових автомобілів в зчепленні з великогабаритними причепами. Відкривши таку категорію, ви можете керувати легковим автомобілем з причепом, маса якого перевищує 750 кг. Також в такому випадку допускається загальна маса зчіпки більше 3.5 тонн.

Відкрити цю категорію можна з 19-ти років, тільки при наявності підтвердженого стажу від одного року. Тобто, відкрити одночасно категорію В і ВЕ, згідно із законом не можна. А ось закінчити автошколу і отримати права відразу на категорії В і В1 можна.

Їзда з причепом вимагає певних умінь і навичок, які можна отримати тільки в автошколі при роботі з інструктором:

– правильне входження в повороти;

– дотримання дистанції;

– своєчасне гальмування;

– підбір коректного швидкісного режиму і багато іншого.

Автошкола «Антарес» в місті Кропивницький запрошує всіх бажаючих навчитися їзді з причепом. Тим водіям, які отримали права, але не впевнені в своїх силах, рекомендується прочитати статтю «Основні поради та помилки початківця автомобіліста», перейшовши за посиланням.

Підбиваючи підсумки

Прочитавши цю статтю можна зробити кілька висновків. Права категорії В (Б) до скількох тонн дозволяється керувати ТЗ? У будь-якому вигляді, з усіма вантажами і пасажирами – до 3.5 тонн. Максимальна кількість пасажирів – 8 чоловік, не рахуючи водія. 8 осіб, тільки в тому випадку, якщо це допускається технічними характеристиками авто.

У чому відмінність категорії В1 і В? В1 ТІЛЬКИ для квадроциклів і трициклів до 400 кг. В – для всіх інших легкових автомобілів.

Скільки коштує здати на права і чи можливо купити права категорії В (Б)? Дві однозначних відповіді: анітрохи і не можна. Для отримання водійського посвідчення потрібно скласти іспит в сервісному центрі МВС, до якого допускаються тільки після навчання в автошколі.

Чи можна одночасно відкрити категорію В і ВЕ? Не можна. Будь-яку категорію з причепом можна відкрити тільки при наявності підтвердженого стажу від 1го року. У разі категорії ВЕ – з 19 років.

Запрошуємо всіх бажаючих в автошколу «Антарес» міста Кропивницький. Набори в нові групи проходить на регулярній основі. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх