Потрібно пристібатися ременем безпеки?

Безпека на дорозі – найголовніший, що стосується кожного, аспект водіння. Правила дорожнього руху написані з тією метою, щоб їх дотримувалися, але ніяк не ігнорували. Людина, дотримується правил, на 50 відсотків забезпечує безпеку собі і оточуючим. Інші ж 50 відсотків залежать від інших учасників дорожнього руху. Сучасні розробки дозволяють убезпечити водія в разі потрапляння в дорожньо-транспортну пригоду. Подушки і ремені безпеки в таких ситуаціях грають найважливішу роль. Але чи все так серйозно? Розберемо нижче.

Що кажуть правила?

Ми поговоримо про те, чим точно обладнано кожне авто – про ремені безпеки. Чи можна їздити без ременя безпеки? Головний звід дорожніх законів – правила дорожнього руху, чітко говорить: «Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний: на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголовники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки».

Правило, які повинні дотримуватися беззаперечно, в Україні регулярно порушуються. У більшості випадків водії просто нехтують ним через елементарну лінь і безкарності, адже штраф за ремінь безпеки на 2020 рік всього 51 гривня. Вина за це повністю лежить на законодавчій владі. Але в тому, що водій не дбає про власну безпеку, є його особистою проблемою.

Кому можна не пристібатися?

Повертаючись до ПДР, можна дізнатися, що від використання ременя безпеки звільняються:

– інструктора, навчальні водінню, в разі якщо за кермом учень автошколи;

– водії і пасажири з інвалідністю в населених пунктах;

– водії оперативних і спеціальних транспортних засобів;

– таксисти.

Всім іншим, без винятку, застосування ременя безпеки обов’язково!

В автомобілях з пострадянського простору немає ременів безпеки на задньому сидінні. Дана конструктивна особливість знімає відповідальність з водіїв таких автомобілів, в разі не пристебнутих пасажирів на задніх сидіннях. Але при цьому водій і пасажир на передньому сидінні повинні бути пристебнуті в обов’язковому порядку!

Водійська хитрість

В автошколі «Антарес» міста Кропивницький, на головній сторінці, ви можете залишити заявку на зворотний дзвінок, і потрапити в новий набір групи, де вас навчать тонкощам водіння і дадуть всю базу для вивчення правил дорожніх руху. У нашому навчальному курсі, ви точно не побачите і не дізнаєтеся про водійських хитрощах, які створені для того, щоб обманювати системи безпеки на сучасних авто.

Як писалося вище, головний пріоритет водія – безпека! Але багато водіїв сучасних авто вирішуються зіграти з долею в небезпечну гру. Заглушка в ремінь безпеки – один з варіантів такої «гри». Дане пристосування обманює електроніку автомобіля, в результаті чого не подається сигнал про не пристебнуті ремені, що роблять безглуздим все пасивні системи безпеки. Кожен, хто вважає, що обманка на ремінь безпеки не несе в собі нічого страшного, бере на себе всі ризики і буде у відповіді за все наслідки в разі ДТП. Першим пунктом у будь-якого сучасного автовиробника – є безпека, тому ігнорування всіх цих систем в кінцевому підсумку не призводять ні до чого хорошого.

Також існує заглушка ременя безпеки з гніздом. Продавці даних пристосувань декларують, що головною функцією такого пристрою є захист основного гнізда для ременя безпеки від попадання пилу, бруду та іншого сміття, що забиває електронний датчик, внаслідок чого не блокуються звукові оповіщення про не пристебнутий ремінь.

Вставляти в таку заглушку свій ремінь чи ні, рішення чисто індивідуальне. Але пам’ятайте, такий засіб захисту, як ремінь, врятувало вже не один мільйон життів!

Чому дотримуватися правил – це важливо?

Правила дорожнього руху, як би це страшенно не звучало, написані «на крові». Про це вам скаже кожен інструктор. Будь пункт з правил підкріплений якоїсь критичної ситуацією, яка змусила внести в правила відповідний пункт. І кожен порушник ПДР наражає на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху.

Витративши зайвий кілька секунд, пристебнути ремінь безпеки, ви можете врятувати собі життя! Автошкола «Антарес» в Кропивницькому, з цінами і послугами якої можна ознайомитися, перейшовши за посиланням, гарантує повне дотримання всіх запобіжних заходів під час уроків. Ми вас навчимо якісної і безпечно їзді, не втрачай часу, записуйся на навчання, ми чекаємо саме на тебе!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх