Права категорії А

В Україні, на момент 2021го року існує 13 водійських категорій. Кожна відноситься до певного виду автомобілів або мотоциклів. Сама «легка» категорія – це категорія А, і її підкатегорія – А1. У даній статті ми поговоримо саме про мотоциклетні категорії, обговоримо всі схожості і відмінності, дізнаємося умови отримання даної категорії та іншу корисну інформацію для читача.

Права на мотоцикл, Україна

Мотоциклетні категорії створені спеціально для того, щоб регламентувати їзду на двоколісних транспортних засобах. До таких можна віднести:

– мотоцикл;

– мопед;

– моторолер;

– скутер.

Кожний автомобіль відрізняється один від одного масою, потужністю і деякими технічними характеристиками. Так, до 2013го року права категорії А потрібні були тільки для управління мотоциклами. Всі інші двоколісні транспортні засоби дозволялося управляти без прав.

Але з 2013го року мопеди, скутери, моторолери та деякі мотоцикли стали підпадати під категорію А1. Умови для відкриття даної категорії були такі ж як і категорії А:

– вік від 16 років;

– відсутність протипоказань по здоров’ю;

– медична довідка про стан здоров’я;

– сертифікати від психіатра і нарколога.

Виконавши ці 4 умови, будь-який бажаючий допускався на курси водіння на мотоциклі в автошколу. Навчальний заклад, в свою чергу, повинен мати акредитацію на відповідну категорію. Автошкола «Антарес» в місті Кропивницький акредитована на всі види водійських категорій.

Для майбутніх студентів: Права на категорію А і А1, ціна.

Після навчання їзди на мотоциклі в автошколі і успішної здачі внутрішнього іспиту на знання правил дорожнього руху, студент допускається до здачі головного іспиту в сервісному центрі МВС. Навчання в автошколі «Антарес» гарантує його успішну здачу.

Категорія А1

Прийшов час поговорити про різницю категорій А та А1. Як і будь-які суміжні категорії водіння, мотоциклетні відрізняються один від одного якоюсь технічною характеристикою, в даному випадку – потужністю.

Так під категорію А1 підпадають мотоцикли, моторолери, мопеди та скутери з об’ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів і потужністю електродвигуна до 4 кВт.

Категорія А

На чому можна їздити з категорією А? Виходячи з описаного вище можна зробити висновок – під категорію А потрапляють всі двоколісні транспортні засоби з об’ємом двигуна від 50 кубічних сантиметрів, або електродвигуна від 4 кВт.

Але є один важливий момент. Великим, потужним мотоциклом з двигуном від 350 куб см, навіть при наявності відкритої категорії А в 16 або 17 років, дозволено керувати строго з 18-ти років!

З’являється організаційне питання, скільки коштує здати на права на мотоцикл, і не вигідніше відкривати відразу 2 мотоциклетних категорії? Відповідь – вигідніше. Таким чином, ви економите власний час, кошти і зможете на легальній основі управляти будь-яким двоколісним ТС. Адже з відкритою категорією А1 можна управляти мотоциклами, які підпадають під категорію А і навпаки.

Автошкола «Антарес» в місті Кропивницький проводить регулярний набір в нові групи і запрошує всіх бажаючих отримати права. Також відвідайте наш блог, де багато цікавих статей на різні автомобільні теми. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх