Права категорії C

Великогабаритні автомобілі, такі як вантажівки та вантажівки з причепами вимагають від водіїв особливих навичок управління та підвищеної уважності. Для управління перерахованими вище авто необхідно відкрита категорія С, С1, С1Е або СЕ. Багато хто навіть не підозрював, що існує стільки різновидів вантажних категорій. У даній статті ми поговоримо про кожну вантажну категорію, дізнаємося про їх особливості та нюанси.

Категорії прав, Україна: вантажні категорії

На 2021й рік в Україні налічується 13 автомобільних категорій і 2 категорії для трамвая і тролейбуса. У даній статті ми говоримо про види категорії С, кому, як і навіщо потрібні права для вантажних автомобілів.

Категорія С, є другою за поширеністю після категорії В. Відкриття даної категорії в першу чергу обумовлено тим, що водіння вантажного транспорту завжди було прибутковою справою. Тому люди прагнуть пройти курси на категорію С, відкривши її або першої або на додаток до В (Б).

Дана категорія водіння до 2013го року була єдиною вантажною і не мала ніяких молодших підкатегорій. Починаючи з 2013го року пішов чіткий поділ категорій для вантажних авто. Так, звичайна категорія С дозволяє управляти вантажними транспортними засобами загальною масою від 7.5 тонн. Обмежень за кількістю пасажирів немає. Але їх не можна перевозити більше, ніж передбачено конструкцією кабіни автомобіля. Крім того, можна їздити в зчепленні з причепом, якщо його маса не буде перевищувати 750 кг. Здати на права цієї категорії дозволяється з 18 років.

Всього вантажна категорія водійських прав (Україна) ділиться на 4 різних категорії і підкатегорії:

– безпосередньо категорія С;

– категорія С1;

– СЕ;

– С1Е.

Обговоримо кожну категорію окремо.

Категорія С1

Права категорії С1 видаються також з 18 років. Єдиною відмінністю даної категорії від категорії С, є допустима вага керованого вантажного автомобіля – від 3.5 до 7.5 тонн. Також дозволяється їзда з причепом до 750 кг за умови, що загальна маса автомобіля з причепом не перевищуватиме 7.5 тонн.

Категорія С, максимальна маса якої не обмежена, відкриває можливість перевозити важкі вантажі, будівельні матеріали та іншим. Автомобілі, що підпадають під категорію С1 призначені для:

– перевезення бригад вантажників;

– доставки великих і важких товарів покупцеві;

– розвезення товарів зі складів по роздрібним магазинам і тд.

Часто виникає питання, чи можна керувати легковим автомобілем з категорією С і С1? Відповідь, однозначно ні! Для кожного виду транспорту треба своє водійське посвідчення. Також, існує ряд ТЗ на які права не потрібні. З переліком таким засобів пересування можна ознайомитися в статті: «На який вид транспорту не потрібні права» перейшовши за посиланням.

Категорія СЕ

Без сумніву найприбутковіша водійська категорія. Саме ця категорія прав повинна бути відкрита у кожного далекобійника, будь-якого з водія фур. Для відкриття такої категорії необхідно пройти навчання водінню з причепом, так як часто такі транспортні засоби бувають дуже великої довжини і для їх управління необхідно володіти певними навичками, на відмінно відчувати габарити автомобіля і бути впевненим в собі.

На 2021й рік ПДР категорію СЕ описує наступним чином: дозволяється керування транспортними засобами масою понад 7.5 тонн в зчепленні з причепом масою від 750 кг. Відкрити цю категорію можна з 19 років, тільки при наявності підтвердженого стажу від 1го року.

Навчання категорії СЕ можна проходити тільки в акредитованих автошколах, таких як автошкола «Антарес» в місті Кропивницький. Перейшовши за посиланням, ви дізнаєтеся скільки коштує навчання на категорію С, СЕ, С1Е і С1. А також зможете ознайомитися з переліком усіх послуг, що надаються.

Категорія С1Е

Як вже можна здогадатися – ця категорія прав дозволяє управляти вантажними авто від 3.5 до 7.5 тонн разом з причепом масою більше 750 кг. Але і тут є невеликий нюанс. Загальна маса автомобіля з причепом не повинна перевищувати 12 тонн. Умови відкриття даної категорії такі ж як і в СЕ – 19 років при наявності підтвердженого стажу від 1го року.

Відкриття вантажних категорій найчастіше пов’язано з освоєнням майбутньої професії. Але для будь-якої професії спочатку потрібно пройти навчання. В даному випадку – це автошкола. Автошкола «Антарес» міста Кропивницький запрошує всіх бажаючих навчитися їзді на будь-якому виді транспорту, від мотоцикла до великогабаритного вантажного автомобіля. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх